چرا شما باید در دو جاده ای شرکت کنید؟

  1396/05/21         2,601
دو جاده ای یک راه عالی برای خوش فرم شدن سریع و در صورت نیاز، تفریح کردن است. در اینجا دلیل انجام این کار را متوجه شوید. در حال آماده شدن برای دویدن بر روی تردمیل خانگی خود هستید؟ یا در حال پیدا کردن جا در باشگاه تلاش می کنید. در هر صورت، آیا تا به حال دویدن در بیرون را مد نظر قرار داده اید؟ حقیقت این است که دو جاده ای فواید زیادی دارد که هرگز نباید نادیده گرفته شوند. با اینکه ایرادی به دویدن شما بر روی تردمیل وارد نیست، اما شما به آن میزان که از دو جاده ای سود می برید، از آن بهره نخواهید برد.
چرا شما باید در دو جاده ای شرکت کنید؟

خطر یکنواختی کمتر

یکی از چیزهایی که تقریباً هر دونده ی تردمیل پیش از این تجربه کرده است، یکنواختی هراس انگیز در پیشرفت است. دلیل شماره ی یک برای اینکه دچار یکنواختی در پیشرفت می شوید این است که دویدن های شما به ندرت تغییر می کنند. شما همیشه روی همان صفحه ی تردمیل می دوید، با وجود اینکه می توانید ارتفاع آن را تغییر دهید، اما با دویدن در بیرون از خانه یکسان نیست.

وقتی در دو جاده ای شرکت می کنید، با انواع تپه ها، پیچ های داخل مسیر و شاید حتی اشیائی که باید آنها را پاکسازی کنید. (اگر اتفاقی از یک منطقه ی جنگلی عبور کنید!) مواجه می شوید. تمام اینها به معنی یک چالش بزرگتر برای بدنتان است و موجب می شود به حرکت ادامه بدهید. هر چه با دویدن در مسیرهای متفاوت، عضلاتتان را بیشتر به چالش بکشید، نتایجی که کسب می کنید بهتر خواهند بود. دو جاده ای این را به زیبایی فراهم می کند، چون می توانید اگر بخواهید هر روز از یک مسیر متفاوت بدوید.

علاقه ی بیشتر به فعالیت

یک فایده ی مشخص دو جاده ای، این نکته است که به شما کمک می کند تا علاقه تان به شرکت در آن جلسات تمرین بیشتر شود. آن را مجسم کنید، روزهای پیاپی روی تردمیل وقت می گذرانید و به همان پنجره همیشگی در مقابل خود نگاه می کنید (یا بدتر از آن، همان لوازم تناسب اندام، انگار که به وسط یک باشگاه زل زده اید) واقعاً به سرعت خسته کننده می شود.

با دو جاده ای، می توانید با هر بار دویدن، منظره را تغییر بدهید. این باعث انگیزش ذهنی بیشتری می شود و کمک می کند تا از آن دو، بیشتر لذت ببرید. دویدن یک ورزش فوق العاده است که کمک می کند تا از خانه بیرون بزنید و آنچه را که محله ی شما برای عرضه دارد، تجربه کنید، اما با این حال بسیاری از افراد از تردمیل های خود جدا نمی شوند. اگر هوا اجازه می دهد، آن را به بیرون از خانه ببرید. از این کار بسیار خوشحال خواهید شد.

تقویت بیشتر عضلات

در نهایت، آخرین فایده ی بزرگ این است که دو جاده ای مزایای بیشتری برای تقویت عضلات فراهم می سازد. به خاطر داشته باشید که وقتی از تپه هایی که با آنها مواجه می شوید بالا می روید یا حتی مجبور هستید به تغییرات در ساختار جاده واکنش نشان دهید، عضلات سرینی و همسترینگ، چهار سر ران، و همچنین عضلات کوچکتری را که در ناحیه ی زانو و پایین تر از آن قرار دارند، بیشتر به کار می گیرید.

در طول زمان، این می تواند منجر به تقویت کلی شود، که شما را به یک دونده ی برتر تبدیل می کند. پس دیگر از دو جاده ای غافل نشوید. با اینکه مجبور نیستید برای هر بار دویدن به بیرون از خانه بروید، اما این یک حرکت هوشمندانه است که حداقل چند مورد از دوهای معمول خود را هر وقت که می توانید، بیرون از خانه انجام دهید.


چرا شما باید در دو جاده ای شرکت کنید؟ چرا شما باید در دو جاده ای شرکت کنید؟ دو جاده ای یک راه عالی برای خوش فرم شدن سریع و در صورت نیاز، تفریح کردن است. در اینجا دلیل انجام این کار را متوجه شوید. در حال آماده شدن برای دویدن بر روی تردمیل خانگی خود هستید؟ یا در حال پیدا کردن جا در باشگاه تلاش می کنید. در هر صورت، آیا تا به حال دویدن در بیرون را مد نظر قرار داده اید؟ حقیقت این است که دو جاده ای فواید زیادی دارد که هرگز نباید نادیده گرفته شوند. با اینکه ایرادی به دویدن شما بر روی تردمیل وارد نیست، اما شما به آن میزان که از دو جاده ای سود می برید، از آن بهره نخواهید برد.
5 امتیاز از 1 رای
GYM24 | سامانه جامع مربیان ورزشی
5 امتیاز از 1 رای